Akce ZŠ-příspěvky

Zápis do 1. třídy

Zápis ZŠ Osečná 2019

Karel Čapek v Osečné

Ve středu 20.2.2019 za námi do Osečné přijeli herci z divadélka  z Hradce Králové. Přivezli nám dvě pohádky z knížky Devatero pohádek od spisovatele Karla Čapka, pro děti z prvního stupně ,a pro ty větší, si připravili ukázky jeho některých divadelních her. Obě představení si děti moc užily, něco se dozvěděly, ale také se pobavily […]

Ledové ozdoby

O přírodovědě se žáci 4. třídy učili o vlastnostech látek. Změny skupenství vody si vyzkoušeli i prakticky. Díky lednovým mrazům se jim podařilo vyrobit krásné ledové ozdoby.

Naivní divadlo

Kulturní týden žáků 4. a 5. tříd pokračoval ve středu 13.2.2019 návštěvou Naivního divadla v Liberci. Představení ke 100 letům trampingu Potlach na hustníku se všem velice líbilo a všichni se těší, až v létě budou spát pod širákem.

Opera? Opera!

V pondělí 11.2.2019 jsme se my žáci 5. a 4. třídy v divadle F.X. Šaldy v Liberci seznámili poprvé s operou. Většině z nás se moc zalíbila nejenom hudba a náročné výkony zpěváků a hudebníků, ale i krásné prostředí divadla. Samozřejmě, že některým se představení nestrefilo do vkusu, ale tak už to u opery bývá.

Starší příspěvky