Jarní sběr

Ve čtvrtek 5. dubna budeme ráno od 7:00 do 8:00 a ještě odpoledne od 15:00 do 17:00 vybírat sběr.

Bohužel výkupní ceny recyklovatelných surovin výrazně klesly. Vykupuje se pouze tříděný novinový papír a vytříděné časopisy a letáky.

Díky vstřícnosti firmy Recyklace Pešta je možné při tomto sběru (zdarma) odevzdávat i netříděný sběr, kartonový papír a vysloužilé elektrospotřebiče.

Už také nesbíráme PET lahve.

Nadále  vybíráme pomerančovou a citronovou kůru u kterých jsou výkupní ceny zatím stejné, 12Kč za 1kg pomerančové kůry a 70kč za 1kg citronové kůry.

Dále je možné kdykoli na provozovně firmy Recyklace Pešta odevzdat kromě tříděného papíru ještě železo a barevné kovy.

Touto situací přichází Spolek rodičů a přátel školy o značnou část příjmů, které beze zbytku rozděloval mezi třídy v akci „Konto třídy“.

Jako náhrada se nám zatím nabízí možnost odevzdávat již zmíněné kovy a s blížícím se jarem i sběr léčivých bylin. Seznam vykupovaných bylin i s výkupními cenami je k nahlédnutí zde.

Tomáš Vobořil