Školní ulice 63, Osečná

Mateřská škola Osečná

Rošťák vítr

Děti z oddělení Modrásků se koncem října věnovaly tématu počasí a změn v přírodě. Několik dní nám dělal radost teplý vítr, jako stvořený k pouštění draka. Děti si na jedné z větrných vycházek užily spoustu legrace s obyčejným igelitovým pytlíkem na provázku.

Čtěte více »


Moštování a ovocný den

Děti z oddělení Červeňáčků (předškoláci), měly za úkol přinést z domova jeden kousek ovoce a jeden kousek zeleniny. Děti vše roztřídily a pojmenovaly. Také krájely, ochutnávaly a poznávaly čichem a hmatem. Jablíček se nám sešlo nejvíc a proto jsme si udělali jablečný den. Moštovali jsme a na moštu si pochutnali. Poznali jsme také jak chutnají […]

Čtěte více »


Zdravá pětka

První říjnový den nás ve školce navštívila členka skupiny „Zdravá pětka“ se zábavným programem pro děti. Děti se učily rozlišovat zdravé a nezdravé jídlo, ovoce a zeleninu. zazpívaly a zatančily si a seznámily se se zdravým životním stylem. Nakonec si z nakrájené zeleniny u stolečku vytvořily obrázek a celý ho pak snědly.  

Čtěte více »


Přerušení provozu o vánočních prázdninách

Informuji Vás, že v době od 22. 12. 2018 do 2. 1. 2019 mají žáci ZŠ vánoční prázdniny. V tuto dobu bude přerušen i provoz mateřské školy, školní družiny a školní jídelny. Tomáš Johanovský (ředitel školy)

Čtěte více »


Zdražení stravného od 1. 12. 2018

Vážení rodiče a zákonní zástupci, vzhledem k nárůstu cen potravin jsem nuceni od 1. 12. 2018 zvýšit ceny stravného. Stravné-ceny od 1.12.18.  

Čtěte více »


Starší příspěvky