Mateřská škola Osečná

Uzavření MŠ v době vánočních prázdnin

Provoz mateřské školy bude přerušen ve dnech 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020. Do MŠ děti opět nastoupí 6. 1. 2020. Děkujeme za pochopení

Malí houbaři

Jednoho dne z kraje října, vybavily maminky děti z naší školky košíčky a odvedly je do školky. Paní kuchařky připravily dětem svačinku s sebou a hned ráno se mohlo vyrazit do lesa na houby. K sezení při svačině u lesa, nám posloužil rozložený vozík. Celé dopoledne děti strávily v husím pochodu s písničkou po lese. […]

Jablíčka ve spacáčku

Děti z prostředního oddělení si upekly vlastní zákusek. Nazvaly ho „Jablíčka ve spacáčku“, protože se musí kousek jablka zabalit do proužku těsta se skořicovým cukrem. Jablko pak vypadá jako ve spacáku. Pečení v troubě provonělo celou školku a abychom nenadrobili, utíkali jsme si vychladlé zákusky zbaštit po obědě ven pod pergolu.

Čtěte více »

Malování v leže na zádech

Také prostřední děti se v říjnu baví na téma Jablíčka. V leže na zádech si zkouší nakreslit co nejvíce jablek na papír přilepený pod deskou stolu.

Jablíčkové dny

Celý říjen děti ve školce prožívaly „jablíčkobraní“. Zde si nejstarší děti, předškoláci, pečou jablečnou buchtu a smaží jablka se skořicovým cukrem. Hmm, to to voní..!

Starší příspěvky