Školní ulice 63, Osečná

Mateřská škola Osečná

Uzavření MŠ v době vánočních prázdnin

Provoz mateřské školy bude přerušen ve dnech 23. 12. 2019 – 3. 1. 2020. Do MŠ děti opět nastoupí 6. 1. 2020. Děkujeme za pochopení

Čtěte více »


Malí houbaři

Jednoho dne z kraje října, vybavily maminky děti z naší školky košíčky a odvedly je do školky. Paní kuchařky připravily dětem svačinku s sebou a hned ráno se mohlo vyrazit do lesa na houby. K sezení při svačině u lesa, nám posloužil rozložený vozík. Celé dopoledne děti strávily v husím pochodu s písničkou po lese. […]

Čtěte více »


Jablíčka ve spacáčku

Děti z prostředního oddělení si upekly vlastní zákusek. Nazvaly ho „Jablíčka ve spacáčku“, protože se musí kousek jablka zabalit do proužku těsta se skořicovým cukrem. Jablko pak vypadá jako ve spacáku. Pečení v troubě provonělo celou školku a abychom nenadrobili, utíkali jsme si vychladlé zákusky zbaštit po obědě ven pod pergolu.

Čtěte více »


Malování v leže na zádech

Také prostřední děti se v říjnu baví na téma Jablíčka. V leže na zádech si zkouší nakreslit co nejvíce jablek na papír přilepený pod deskou stolu.

Čtěte více »


Jablíčkové dny

Celý říjen děti ve školce prožívaly „jablíčkobraní“. Zde si nejstarší děti, předškoláci, pečou jablečnou buchtu a smaží jablka se skořicovým cukrem. Hmm, to to voní..!

Čtěte více »


Starší příspěvky