První sběr v tomto školním roce

Ve čtvrtek dne 24.10. 2019 proběhne první ze tří sběrů v tomto školním roce a to ráno od 7:00 do 8:00 a ještě odpoledne od 15:00 do 16:00.

Pro Myslivecký spolek Český Dub a Myslivecký spolek Osečná vybíráme kaštany a žaludy, které mohou být smíchané dohromady.

Firma Recyklace Pešta ze Stráže pod Ralskem už od nás papír vykupovat nebude. Nadále jsou ochotni přijímat pouze kovy.

Nyní jsme ale uzavřeli novou dohodu s firmou Kovošrot Group Liberec která od nás bude odebírat papírový sběr, který už nemusí být vytříděný.

Dále po dlouhé době budeme vybírat PET lahve.

Bohužel již nebude možné odebírat staré elektrospotřebiče.

Tradičně pak vybíráme řádně vysušenou pomerančovou a citronovou kůru a léčivé byliny podle výkupního seznamu firmy Byliny Mikeš.

Mimo sběry je tedy možné papírový i kovový sběr vozit do výkupny Kovošrotu v Liberci.  Výtěžek nám bude odeslán složenkou se jménem žáka.

Veškerý zisk ze sběrů bude rozdělen mezi jednotlivé třídy v akci „Konto třídy“, pomocí které si třídy financují své společné akce.

I letos vyhlásíme soutěž o nejlepší sběrače a prvních padesát pozveme v červnu na Tajný výlet s Brontosaurem, který plně financujeme z příspěvku města Osečná.

Děkujeme, že svým dětem v této akci pomáháte.

Tomáš Vobořil – předseda SRPŠ