Vyučování on line

Vážení rodiče, milí žáci,

od pondělí 16. března bude na naší škole probíhat výuka on line.  V tomto týdnu budeme využívat možností, které nabízí služba „Škola OnLine„.

Rozvrh bude po dobu uzavření školy upraven.

Ke každé z hodin v rozvrhu bude připojena poznámka a v ní pokyny od učitele.

Ke každé z vyučovacích hodin budou mít žáci připraven výukový materiál, materiál na procvičení látky a kontrolní test.

Výukové materiály, nejčastěji prezentace nebo pracovní listy, budou přístupné z nabídky „Výuka – Výukové zdroje – Výukové zdroje“.

Žákům mohou být přiděleny k vypracování i domácí úkoly. Jejich seznam bude dostupný na kartě „Domácí úkoly“ nebo z nabídky „Výuka – Úkoly – Domácí úkoly“.

Na závěr každé z vyučovacích hodin žák vyplní i test Alf, který ověří jak učivo zvládl.

Na pondělí 16. března bude takto v každé třídě připravena pouze jedna vyučovací hodina. V dalších dnech budou hodiny přibývat.

Budeme kontaktovat rodiče dětí nižších ročníků, které ještě nemají přístupové údaje na „Školu OnLine“ nebo pro vstup do testování „Alf“ a údaje zašleme.

Pro otevírání výukových materiálů je nutné mít v počítači nainstalované aplikace Microsoft PowerPoint a Word. Každý z našich žáků může získat tyto aplikace prostřednictvím Office 365 zdarma. Dále je nutno mít nainstalovaný prohlížeč dokumentů ve formátu Pdf (Adobe Acrobat – lze stáhnout zdarma) nebo prohlížeč, který tyto dokumenty zobrazuje (například Edge, Google Chrome …).

Věřím, že se tímto způsobem podaří alespoň částečně nahradit výuku žáků, která probíhá ve škole.

Zároveň děkuji všem rodičům, kteří vytvoří pro své děti takové podmínky, ve kterých může výuka on line probíhat.

V případě dotazů mne můžete kontaktovat prostřednictvím zpráv Školy OnLine, emailu voboril.tomas@zsosecna.cz , na čísle mobilního telefonu 777 122 106 nebo přes aplikaci WhatsApp.

Tomáš Vobořil