dehaze

Slavnostní inaugurace

.

Návštěva volební místnosti

V pátek 23. září se šestá a sedmá třída byla podívat, jak to vypadá těsně přes volbami do obecního zastupitelstva. Na úřadu v Osečné nás přivítala paní Hanzlíková, která byla také předsedkyní volební komise. Následně se žáci dozvěděli o průběhu voleb, o fungování volební komise, a dokonce si mohli vyzkoušet samotné křížkování volebního lístku a vhození do volební schránky. Děkujeme paní Hanzlíkové za velmi milou a přínosnou návštěvu.

Jitka Svobodová

7. třída v knihovně

Ve čtvrtek 22. září se vydala sedmá třída na plánovanou exkurzi do Krajské vědecké knihovny v Liberci. Žáci měli objednaný program s lektorkou, kde se měli seznámit s fungováním knihovny, katalogizačními znaky a naučit se vyhledávat knížky. Čekalo je ale velmi zajímavé dopoledne s tematikou Harryho Pottera, skupinové soutěže i hledání a záchrana bradavických profesorů. Budeme doufat, že se v příštím roce znovu do knihovny vydáme na další z připravovaných programů.

Jitka Svobodová

Stmelovací kurz žáků 6. třídy

Ve středu 7.9. jsme hned ráno odstartovali různými kolektivními činnostmi náš kurz. Odpoledne bylo krásné počasí, takže jsme mohli vyrazit na výlet na Chrástenský vodopád. Cestou děti nacházely veliké množství hub, které jsou již zužitkované😊. Večer se opekly buřty a kdo neměl chuť a uzeninu, dostal namazané pečivo.

Ve čtvrtek ráno nás díky skvělým rodičům čekala ve školní kuchyňce královská snídaně. Dopoledne jsme opět věnovali stmelovacím a kolektivním činnostem a po jsme se obědě vzhledem ke zhoršeným povětrnostním podmínkám přesunuli do školy, kde byla pro děti připravená stanoviště. Tady se seznámily s vyučujícími druhého stupně. Počasí se později trochu zlepšilo, tak jsme mohli jít fandit našemu spolužákovi, který chytal v brance při fotbalovém zápase Osečná-Bílý Kostel. A večer jsme si pochutnali na pizze!

V pátek jsme již strávili celé dopoledne v aule, kde jsme se věnovali třídnímu kolektivu a vyvození pravidel.

Adaptační kurz hodnotím pozitivně, děti spolupracovaly a podle zpětné vazby si odnesly nové poznatky nejen o spolužácích, ale také o sobě.

Markéta Pavelková, třídní učitelka

Slavnostní přivítání žáků 1. třídy

1. září nastoupilo do naší školy  26 prvňáčku. Slavnostního přivítání se zúčastnilo mnoho rodičů. Děti přišel pozdravit také pan starosta Jiří Hauzer, který dětem předal dárky v podobě výtvarných potřeb. Děti v první třídě povede paní učitelka Mgr. Daniela Martanová, které bude pomáhat paní asistentka Barbora Pelantová.

Tomáš Johanovský, ředitel školy

Všechny aktuality