dehaze

Nejnovější aktuality

Osečenský brkoslav - pěvecká soutěž

Ve čtvrtek 3.11. 2022 se v aule sešli výherci třídních pěveckých klání. Každý zazpíval píseň dle svého výběru pro spoustu nadšených diváků. Porota měla těžký úkol vybrat čtyři zpěváky, jejichž zpěv nás nejvíce chytil za srdíčko. Odměněni perníkovým srdcem byli: Zita Lánská, Linda Maredová,  Mia Šlamborová a Leontýna Rybářová. Zvláštní ocenění poroty obdržel Vilém Neuman. Nikdo neodcházel domů smutný, protože všichni odvážní soutěžící dostali na cestu sladkou cenu útěchy.

Lenka Stará, organizátor soutěže

čtěte více

Nové sběry papíru ..........

V tomto školním roce se budou konat sběry každý týden vždy ve středu, a to ráno od 7:00 do 8:00 a ještě odpoledne od 15:00 do 16:00.

Vybírat se bude za areálen naší školy u rampy školní kuchyně

První takový sběr se uskuteční ve středu 9. listopadu a při tomto sběru budeme vybírat i kaštany a žaludy.

Celoročně pak budeme vybírat tříděný papír (letáky, časopisy, noviny, kancelářský papír a knihy bez desek), který může být v balících svázaný provázkem nebo v kartonových krabicích, dále PET lahve (prosíme do plastových pytlů a sešlápnout), víčka od PET lahví, plechovky od nápojů (prosíme sešlápnout) a pomerančovou a citronovou kůru, popřípadě i léčivé byliny.

Bohužel už nemůžeme vybírat žádný netříděný papír (kartonové krabice a ostaní obalový papír), pouze v kartonových krabicích může být uložený tříděný papír.

Tomáš Vobořil

Halloween

Školní parlament vyhlásil na  pondělí 31. 10. halloweenský den. Všichni žáci se měli do školy dostavit v maskách a strašidelných převlecích. Akce se zúčastnila většina žáků. Pochvalu si zaslouží všichni, kteří se do akce zapojili. Nejoriginálnější převleky byly oceněny.

Markéta Pavelková, koordinátor školního parlamentu

Slavnostní inaugurace

.

Návštěva volební místnosti

V pátek 23. září se šestá a sedmá třída byla podívat, jak to vypadá těsně přes volbami do obecního zastupitelstva. Na úřadu v Osečné nás přivítala paní Hanzlíková, která byla také předsedkyní volební komise. Následně se žáci dozvěděli o průběhu voleb, o fungování volební komise, a dokonce si mohli vyzkoušet samotné křížkování volebního lístku a vhození do volební schránky. Děkujeme paní Hanzlíkové za velmi milou a přínosnou návštěvu.

Jitka Svobodová

Všechny aktuality