dehaze

Nejnovější aktuality

Sběr ve čtvrtek 4. listopadu a členské příspěvky 200Kč.

Vážení rodiče a přátelé naší školy.

Tento školní rok se pomalu rozbíhá a všichni věříme, že nebude už přerušen distanční výukou. Věříme také že naši žáci budou moci školu na chvíli opustit během školního výletu, návštěvy divadla, sportovní akce a podobně. S financováním takových akcí výrazně pomáhá i Spolek rodičů a přátel školy – SRPŠ.

Zdrojem příjmů našeho spolku jsou především členské příspěvky, dále výtěžky ze sběrů papíru, léčivých rostlin, pomerančové a citronové kůry, kaštanů a žaludů. Dále jsou to příspěvky města Osečná za recyklaci odpadových surovin a sponzorské dary. Tyto finance rozdělujeme mezi jednotlivé třídy podle účasti žáků na sběrové činnosti a pomáháme třídám financovat jejich třídní akce. V minulém školním roce jsme nestihli vybrat členské příspěvky, a proto vás jménem rady SRPŠ prosím o zaplacení členského příspěvku ve výši 200Kč na žáka. Zvýšení členských příspěvků je nutné kvůli zdražení autobusové dopravy, vstupného a podobně.

Na závěr ještě připomínám, že 4. listopadu proběhne první sběr, při kterém budeme vybírat vytříděný papír, zvlášť novinový, kancelářský, časopisy a letáky a zvlášť kartonový papír. Na podzim tradičně vybíráme i kaštany a žaludy. Dále je možné odevzdat i pomerančovou a citronovou kůru, popřípadě i léčivé byliny.

Tomáš Vobořil – předseda SRPŠ

čtěte více

První turnaj florbalové ligy volného času

V neděli 10. 10. 2021 se naši nejmladší florbalisté (elévové) zúčastnili prvního turnaje florbalové ligy volného času. V konkurenci čtyř týmů obsadili druhé místo.

Adaptační kurz 6. třídy

Ve dnech 9. a 10.9. proběhl adaptační kurz šesté třídy. Cílem akce bylo seznámit se s novým prostředím druhého stupně, poznat vyučující a zažít spoustu zajímavých aktivit ve společnosti celé třídy. Žáci byli ubytováni v chatkách v areálu školy.  Šesťáci měli nabytý program, dopolední hodiny trávili v aule školy a na hřišti, kde je čekalo několik stmelovacích her, po obědě se pak vydali ve skupinkách do přírody. Tam na různých stanovištích potkávali učitele druhého stupně s úkoly. Odpoledne dále následovala vodní bitva a po večeři ještě táborák a stezka odvahy od pramenů Ploučnice. Druhý den společně vymýšleli reklamní scénky a v neposlední řadě také tvořili třídní pravidla.

Mgr. Jitka Svobodová, třídní učitelka

Přivítání prvňáčků

První školní den jsme ve škole za přítomnosti pana starosty přivítali naše prvňáčky. Doufáme, že se jim ve škole bude líbit.

Tomáš Johanovský, ředitel školy

Organizace školního roku 2021/ 2022

Období školního vyučování ve školním roce 2021/2022 začne ve všech základních školách, středních školách, základních uměleckých školách a konzervatořích ve středu 1. září 2021. Vyučování bude v prvním pololetí ukončeno v pondělí 31. ledna 2022. Období školního vyučování ve druhém pololetí bude ukončeno ve čtvrtek 30. června 2022.

Podzimní prázdniny stanovuje MŠMT na středu 27. října a pátek 29. října 2021.

Vánoční prázdniny budou zahájeny ve čtvrtek 23. prosince 2021 a skončí v neděli 2. ledna 2022. Vyučování začne v pondělí 3. ledna 2022.

Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 4. února 2022.

Jarní prázdniny připadnou na týden 14. 2. - 20. 2. 2022.

Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 14. dubna 2022 (pátek 15. dubna 2022 je tzv. ostatním svátkem podle zákona č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů).

Hlavní prázdniny budou trvat od pátku 1. července 2022 do středy 31. srpna 2022.

Období školního vyučování ve školním roce 2022/2023 začne ve čtvrtek 1. září 2022.

Všechny aktuality

Škola OnLine