Základní Škola a Mateřská Škola Osečná

Základní škola

Ve středu 22.11. 2023 si žáci 5. třídy prohlédli Dlaskův statek, chlévy a stodolu. Poslechli si vyprávění o zvycích, které prováděli naši předkové v měsíci listopadu na vesnici v 19. století. V Turnově ještě navštívili expozici Muzea Českého ráje. Exkurze se všem velmi líbila.

Lenka Stará, třídní učitelka

V úterý 21.11. proběhl na naší škole druhým rokem No bag day – tedy den bez tašek. Žáci si mohli dobrovolně přinést učení v jiném „balení“, povolené byly všechny varianty, které se vešly do třídy k lavici. Nápady měli účastníci opravdu originální. K vidění byl vysavač, košíky, odpadkové koše, boxy na zvířata, nůše, krabice, basa od piva, klec na papouška, Barbie auto, taška na paddleboard a mnoho dalšího. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili.

V úterý 31.10. 2023 se u nás ve škole konal Halloween.

Všichni žáci mohli přijít v maskách a také byla vyhlášena třídní soutěž o nejlepší masku. Během prvních dvou hodin celý učitelský sbor pečlivě vybíral nejlepší masky, v některých třídách ale nebylo jednoduché rozhodnout, proto někde volili výherce žáci přímo ve svých třídách. Výherce dostali čokoládu a všichni ti, co přišli v masce, bonbony. Kostýmy si ale oblékly i paní učitelky a paní asistentky.

Samozřejmě se také konalo hromadné třídní focená masek.

K vidění byli třeba čarodějnice, doktoři, houby, kostlivci, postavy ze seriálů a filmů, pavouci, jeptiška, bubáci a lidi co přišli sami za sebe.

ZŠ a MŠ Osečná | Hlavní strana