Den Země I. stupeň

Tomáš Johanovský | 28-04-2023

Žáci 1. stupně ZŠ a MŠ Osečná společně s lesníky VLS z Lesní správy v Hamru na Jezeře oslavili v úterý 25. 4. 2023 den Země. Na tuto akci, která je dlouholetou tradicí, se už dopředu všechny děti těšily. A opravdu měly na co. Lesníci dětem připravili několik stanovišť, kde je seznámili nejen s životem v lese, ale také si vyzkoušely něco z jejich řemesla. Změřily délku poraženého stromu, průměr kmene a následně ho očíslovaly, dokázaly spočítat stáří stromů podle letorostů. Dozvěděly se mnoho zajímavého o obyvatelích lesa i o škůdcích, proti kterým je třeba bojovat. Pohrály si s loveckým psem. Velmi zajímavé bylo setkání se sokolí slečnou a vyprávění o jejím výcviku. Většina dětí poprvé držela v ruce motorovou pilu a vyzkoušela si „kácení“ stromu. Lanovka pro přepravu dřeva byla prima zábavou při vzájemném přetahování. A také měly možnost vidět, jaké krásné věci se dají ze dřeva vyřezat, a samy si mohly zkusit práci s nejrůznějšími dlátky a nožíky na vyřezávání.

Počasí nám přálo, děti si dopoledne opravdu užily a na závěr si pochutnaly na opečených buřtech.

Pracovníkům VLS  patří velký dík za přípravu celé akce a čas, který dětem věnovali.

učitelky a žáci ZŠ a MŠ Osečná

ZŠ a MŠ Osečná | Den Země I. stupeň