Distanční vzdělávání - postup

Tomáš Johanovský | 14-10-2020

V době nařízeného distančního vzdělávání se žák každý den přihlásí nejprve do Školy online. Zde se mu zobrazí aktuální rozvrh hodin. U každé hodiny bude přiložena informace k výuce, kde budou další instrukce.

Každý žák má školou zřízené účty do tří aplikací. Do Školy online, do Office 365 a do Alfa.

Uživatelská jména jsou do Školy online a do Alfa shodná, mají formát prijmeni.jmeno

Do aplikace Office 365 je uživatelské jméno ve formátu prijmeni.jmeno@zsosecna.cz.

Hesla do všech tří aplikací jsou shodná a žák je zná, případně jsou uložena u třídní učitelky.

Informace k výuce v hodině bude odkazovat na dva možné způsoby výuky:

1. Velmi často bude v informaci  k výuce instrukce, že hodina bude probíhat prostřednictvím aplikace Teams. To tedy bude pro žáka znamenat povinnost přihlásit se do prostředí Office 365, kde jedním z programů je program Teams. V tomto případě tedy výuka probíhá „živě“,  žáci jsou v přímém kontaktu s učitelem. V případě, že se žák z nějakého důvodu nemůže setkání účastnit, je pro tento případ celé setkání nahráváno a žák si tento záznam může pustit později. Upozorňuji, že začátky a konce vyučovacích hodin jsou shodné se začátky a konci hodin jako ve škole. Názorná prezentace orientace v prostředí Teams je v příloze této zprávy (zasláno do Školy online).

2. Pokud nebude možné uskutečnit živou schůzku, bude v informaci k výuce instrukce o uložených výukových materiálech tak, jak jste byli zvyklí z jarního distančního vzdělávání. Žáci tedy pracují sami bez přímého vedení učitelem.

Žáci od 5. třídy by měli sami zvládnout práci ve všech třech aplikací. Ve škole jsme to s nimi nacvičovali.

U mladších žáků bude alespoň z počátku nutná asistence rodičů. Proto Vás prosíme o spolupráci. V případě, že si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat, rádi Vám pomůžeme.

Kontakt: Tomáš Vobořil, 485 179 224, 777 122 106                                                               Tomáš Johanovský, 485 179 224, 732 271 081

Žáci 1. až 4. třídy budou Teams používat postupně až od pondělí 19. 10. (instrukce bude v informaci v výuce).

Velmi bychom uvítali možnost vyzkoušet s Vámi rodiči jedno setkání v aplikaci Teams na přihlášení Vašeho dítěte. Měli byste tak možnost si vše „osahat“ a případně získat další informace. Rodiče se přihlásí do Office 365 účtem žáka a otevřou si program Teams. Poté si kliknou na team s názvem Třídní schůzka.

Tato setkání by proběhla v následujících termínech:

1. třída – pátek 16. 10. od 11,00 hodin, případně sobota 17. 10. od 9,00 hodin

2. třída – pátek 16. 10. od 11,30 hodin, případně sobota 17. 10. od 9,30 hodin

3. třída – pátek  16. 10. od 12,00 hodin, případně sobota 17. 10. od 10,00 hodin

4. třída -  pátek  16. 10. od 12,30 hodin, případně sobota 17. 10. od 10,30 hodin

Tomáš Johanovský, ředitel školy

ZŠ a MŠ Osečná | Distanční vzdělávání - postup