Exkurze 5. třídy do sklárny

Tomáš Johanovský | 30-05-2023

17.5. jsme byli s pátou třídou na školním výletě. Sraz byl před školou. Chvíli se čekalo na opozdilce. Nasedlo se do autobusu a za 25 minut jsme byli rázem v Brništi. Zde jsme šli lesní stezkou, ve které jsou sochy dřevěné, kovové a vytesané do skal. Také jsme stavěli mrakodrapy z kamenů. Ještě jsme se vyfotili u skleněného stromu. Další zastávka byla veliká jeskyně u Pekelných dolů, kde byla zábava. Poté se jelo do sklárny Ajeto. Nejdříve nám řekli, ať chvilku počkáme v krčmě. Když nás vzali na exkurzi, tak nám pověděli o bezpečnosti, ať na nic nesaháme. Jak jsme procházeli sklárnou, narazili jsme na spoustu zajímavých místností, ale nás nejvíc zaujala hlavní místnost s několika pecemi. Zrovna v naší přítomnosti se vyráběla obří váza. Mohli jsme si pak udělat vlastní pamětní medaili. Poslední zastávka byla Panská skála u Kamenického Šenova. Bohužel jsme nemohli lézt nahoru, protože paní učitelka volala: „Nelez na ty skály! Slezte hned dolů!“ Ale to se o nás jen bála. Ke škole jsme se vrátili všichni v pořádku a včas.

žáci 5. třídy

ZŠ a MŠ Osečná | Exkurze 5. třídy do sklárny