Mezinárodní spolupráce

Tomáš Johanovský | 19-06-2023

Ve dnech 15.-18.6. se 10 žáků školního parlamentu účastnilo mezinárodního kempu v německém Markersdorfu společně s deseti žáky z Polska a deseti žáky z Německa. Němečtí přátelé měli připravený bohatý program. Žáci byli ubytovaní v areálu muzea, kde je také malá farma a sportovní areál. Během čtvrtečního večera se všichni navzájem seznámili, zahráli si volejbal, ping pong a společně grilovali večeři. V pátek se celá skupina vydala k řece Nise, kde přes dvě hodiny sjížděla na šesti raftech část vodního toku. Během plavby jsme překonali dva jezy, několik dětí se stihlo vykoupat, viděli jsme krásné vodní ptactvo a rostlinstvo. Odpoledne jsme zakončili společným grilováním. Večer byla v plánu venkovní disko, kterou si všechny strany užily po svém.            V sobotu jsme se vydali do Modré laguny a lezeckého parku, kam nás dovezli hasiči z hasičského sboru Markersdorf ve svých profesionálních autech. Během dne jsme hráli minigolf, děti lezly v lezeckém parku pod dozorem instruktorů, odpoledne jsme se přesunuli na pláž do laguny, kde na nás čekal oběd a také bohužel bouřka, před kterou jsme se ale stihli včas schovat. Večeře se nesla ve znamení pizzy, kterou si všichni šli sami připravit do Kebab hausu. Poslední společný večer si děti pekly nad ohněm trdelníky. V neděli už proběhl jen úklid, balení a rozloučení s novými přáteli. Snad se zase za rok alespoň s některými setkáme. Celý výlet se nesl v pohodovém duchu, děkujeme všem zúčastněným a hlavně německé straně za báječné dny.

Dopravu našich žáků zajistilo Město Osečná.

Jitka Svobodová a Markéta Pavelková, koordinátorky školního parlamentu

ZŠ a MŠ Osečná | Mezinárodní spolupráce