Stmelovací kurz 6. třídy

Tomáš Johanovský | 26-09-2023

se konal 13.9 až 15.9 2023. Měli jsme štěstí na nádherné slunečné počasí. Ubytovali jsme se v sedmi chatkách v areálu naší školy. První dva dny jsme trávili venku v lesích. První den jsme vyjeli autobusem na Výpřež a do Osečné jsme šli nejprve po žluté turistické značce, ze které jsme asi po 3 km odbočili na červenou a kolem pramenů Ploučnice jsme se vrátili ke škole. Cestou jsme plnili nejrůznější aktivity, např. Malování sebe, Kdo jsme, Hory a údolí, Pozitivní samomluva, Věříme v důvěru……… Večer jsme si sami vyráběli palačinky, nejchutnější byly s nutelou, i když ani ty s marmeládou nebyly k zahození. Napekli jsme jich tolik, že jsme je dojídali ještě druhý den k snídani. Druhý den jsme po snídani vyrazili po zelenobílé značce na okruh kolem Osečné. Cestou nás čekaly další aktivity a hry (Sněhové vločky, Žlutí a modří, Stejná strana cesty, Tichá pošta….). Jirka Carda cestou objevil úžasného oranžového křižáka čtyřokého. Po obědě ve školní jídelně jsme se vydali za závoru, kde jsme měli okruh se stanovišti, na kterých na nás čekali učitelé a učitelky druhého stupně. Největším problémem bylo naučit se básničku. Po absolvování všech stanovišť jsme se vraceli opět k chatičkám. Před večeří jsme zázračně obživli a mnozí z nás řádili ještě s míčem. Večeře byla opět v naší režii – tentokrát jsme vyráběli bramboráky. Večer jsme měli sílu už jenom na film – dívali jsme se na Pelíšky. Bonusem k našim dvoudenním venkovním aktivitám byla záplava hub, stačilo chodit pouze kolem cest a našli jsme spoustu hřibů, kozáků a nádherných křemenáčů. Třetí den ráno jsme museli po snídani uklidit chatičku, sbalit věci a kurz jsme ukončili ve třídě, kde jsme dali dohromady třídní pravidla. Pak už byl čas na oběd a hurá domů. Kurz jsme si užili a určitě nám pomohl k lepšímu poznání nejen nových spolužáků, ale i sebe samých.

RNDr. Hana Čechová, třídní učitelka

ZŠ a MŠ Osečná | Stmelovací kurz 6. třídy