Opatření bránící přenosu nemoci Covid 19

Tomáš Johanovský | 01-09-2020

Naše škola v rámci prevence proti šíření nemoci Covid 19, přijala následující opatření:

1. Žáci budou seznámeni s doplňkem školního řádu - pokyny pro provoz školy ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke Covid - 19.
  2. Třídy budou rozděleny do skupin:
  • 1. až 3. třída
  • 4. – 5. třída
  • 6. – 7. třída
  • 8. – 9. třída
  • Celá organizace výuky je tomu uzpůsobena. Žáci by neměli přicházet do déletrvajícího kontaktu s ostatními třídami.
  1. Žáci si po příchodu do třídy, po použití WC a před vstupem do jídelny vydezinfikují ruce.
  2. Dezinfekce jsou umístěny u všech umyvadel a při vstupu do školy.
  3. Je nutné dodržovat zásady osobní a respirační hygieny - kašlat a kýchat nejlépe do jednorázového kapesníku, ten neprodleně vyhodit a následně si umýt ruce.
  4. Přesuny do odborných učeben, do jídelny a do školní družiny budou probíhat společně za doprovodu učitele.
  5. V případě, že žák na sobě během dne pozoruje příznaky respiračních obtíží, měl by to neprodleně ohlásit jakémukoliv učiteli.
  6. Bude omezen pohyb po chodbách. Na toalety mohou žáci docházet i v době vyučovacích hodin.
  7. Kroužky, které organizuje škola, budou organizovány tak, aby nedocházelo k prolínání skupin. Kroužky organizované jiným subjekty než školou, které ve škole probíhají, budou organizovány tak, aby nedocházelo k prolínání žáků I. a II. stupně.

ZŠ a MŠ Osečná | Opatření bránící přenosu nemoci Covid 19