Návštěva Horské služby v Liberci

Tomáš Johanovský | 30-10-2023

Dne 25.10. 2023 jsme se sedmou třídou navštívili stanici Horské služby v Liberci pod Ještědem. To, jak horští záchranáři fungují a jaké mají k práci vybavení, nám názorně ukázal jeden ze zdejších záchranářů. Děti si tak mohly prohlédnout veškerou techniku potřebnou k zásahům v náročných podmínkách. Dokonce si prakticky vyzkoušely upevnění spolužáka v záchranném lehátku. Na závěr jsme měli připravenou hromadu otázek, na které nám pan záchranář ochotně odpovídal. Myslím, že mnoha žákům došlo, jak obrovsky náročná je práce záchranáře, a že toto zaměstnání je vhodné jen pro dobře fyzicky i psychicky připravené muže.

Mgr. Markéta Pavelková, třídní učitelka

ZŠ a MŠ Osečná | Návštěva Horské služby v Liberci